ARTYKUŁ | Nawilżenie oczu

Zespół suchego oka

To poważne schorzenie, które nieleczone powoduje nasilenie dolegliwości: pieczenia, zaczerwienienia czy podrażnienia, może także prowadzić do nieodwracalnych uszkodzeń spojówki.

Czytaj cały artykuł
ARTYKUŁ | Wsparcie wzroku

Witaminy na oczy i wzrok - co jeść na dobrą kondycję oczu?

Oczy, podobnie jak reszta narządów człowieka, do prawidłowego funkcjonowania potrzebują zróżnicowanej diety, bogatej w witaminy, minerały i zdrowe tłuszcze. Jakich zatem składników należy dostarczać organizmowi, aby na długo cieszyć się dobrym wzrokiem?

ARTYKUŁ | Alergia oczu

Krople do oczu na alergie – czym się kierować przy ich wyborze?

Przeciwalergiczne krople do oczu przynoszą ulgę wtedy, gdy Twoje oczy łzawią, swędzą czy są zaczerwienione lub opuchnięte w wyniku kontaktu z alergenem.

ARTYKUŁ | Alergia oczu

Jak przygotować oko na spotkanie z alergenem - kilka prostych zasad

Całkowite uniknięcie kontaktu oka z alergenem nie jest możliwe. Zawsze jednak możemy zatroszczyć się o to, aby ograniczyć negatywne skutki reakcji alergicznej.

ARTYKUŁ | Wsparcie wzroku

Jak zadbać o wzrok, gdy spędzamy dużo czasu przed komputerem?

Spędzamy przed monitorami i smartfonami coraz więcej czasu. Nasze oczy intensywnie pracują przez większą część doby. Dowiedz się jak zadbać o wzrok, gdy spędzasz dużo czasu przed monitorem!

ARTYKUŁ | Wsparcie wzroku

Jak poprawić ostrość wzroku? – porady dla kierowców

Dobry wzrok to najważniejszy atrybut kierowcy. To dzięki niemu odbieramy większość bodźców z otoczenia i możemy reagować na zagrożenia. W każdej minucie kierowca odbiera od 5 do 120 bodźców w zależności od natężenia ruchu ulicznego.

ARTYKUŁ | Alergia oczu

Alergik w podróży

Wiosną i latem chętniej ruszamy się z domu – to czas weekendowych wypadów z przyjaciółmi lub zasłużonych urlopów. Podpowiadamy, na co powinien zwrócić uwagę alergik planujący podróż.

ARTYKUŁ | Alergia oczu

Pierwsza pomoc przy objawach alergicznego zapalenia spojówek

Aktywności na świeżym powietrzu mogą stanowić wyzwanie dla alergika. Jak bowiem czuć się komfortowo gdy kichasz, a Twoje oczy swędzą, łzawią i są zaczerwienione? Nie pozwól, aby objawy alergii oczu zniszczyły Twoje plany – sprawdź co należy robić i spędzaj czas jak lubisz.

ARTYKUŁ | Alergia oczu

Alergiczne zapalenie spojówek

Swędzenie, łzawienie i zaczerwienienie oczu – rozpoznajesz te objawy? To może być alergiczne zapalenie spojówek, które często towarzyszy alergikom wpływając znacząco na każdą życiową aktywność.

ARTYKUŁ | Alergia oczu, Nawilżenie oczu

Rzut oka na trehalozę - cukier o „cudownych” właściwościach.

Obok nadmiernego łzawienia oczu drugim, często spotykanym problemem, z którym boryka się wielu z nas, jest jego przeciwieństwo - czyli nadmierna suchość narządu wzroku. Tu na szczęście w sukurs przychodzi nam trehaloza.

ARTYKUŁ | Nawilżenie oczu

Sztuczne łzy. Czym są i kiedy należy je stosować?

Sztuczne łzy to produkty do oczu w postaci kropli, których zadaniem jest przejęcie ochronnych funkcji naturalnych łez, które często są zaburzone zarówno w swojej ilości jak jakości.

ARTYKUŁ | Wsparcie wzroku

Jak poprawić wzrok?

Jeżeli nasze oczy są przeciążone szybko dają o sobie znać pieczeniem czy łzawieniem. Wówczas najlepiej jest wykonać kilka prostych i niewymagających większego wysiłku ćwiczeń. Poznaj nasze propozycje!

ARTYKUŁ | Wsparcie wzroku

Luteina i zeaksantyna - naturalnie dobrana para

W strefie najostrzejszego widzenia, czyli w centralnym punkcie plamki żółtej tzw. dołeczku, znajduje się najwięcej zeaksantyny. Ilość luteiny zwiększa się natomiast na peryferyjnych częściach siatkówki.