Krople do oczu dla alergikówKrople do oczu na alergię spojówek w podróży

Alergik
w podróży

Jesteś alergikiem i lubisz podróże? Dowiedz się na co warto zwrócić uwagę, by objawy alergii oczu nie zepsuły Ci wyjazdu.

Wiosną i latem chętniej ruszamy się z domu – to czas weekendowych wypadów z przyjaciółmi lub zasłużonych urlopów. Urokliwe miejsca w Polsce, basen Morza Śródziemnego, a może coś bardziej egzotycznego? Nie ważne gdzie – ważne, by nic nie zmąciło tych wspaniałych chwil.  

Gdzie wyjeżdżać?

Częste zalecenia dla alergików w okresie wzmożonego pylenia roślin to zmiana klimatu. Wybór miejsca dopasuj jednak do swojego stanu zdrowia. Warto wyjechać tam, gdzie aktualnie nie pylą rośliny, na które jest się uczulonym lub tam, gdzie poziom stężenia alergenów w powietrzu jest niższy niż w miejscu zamieszkania. Można sprawdzić również kalendarz pylenia aktualny dla danego miejsca.

Życie z alergią nie należy do łatwych, nigdy bowiem nie wiadomo co jeszcze może nas niespodziewanie uczulić. Ma to szczególne znaczenie, gdy wyjeżdżamy w egzotyczne miejsca i nie wiemy jak nasz organizm zareaguje na kontakt z nową przyrodą i lokalnymi alergenami. Dlatego podstawą jest odpowiednie przygotowanie i zaopatrzenie apteczki podróżnej.

Jak przygotować oko w podróży na spotkanie z alergenem?

Pakując walizkę, nie zapomnij o drobnych, ale bardzo przydatnych akcesoriach, dzięki którym w razie problemów poczujesz szybką ulgę i będziesz mógł kontrolować objawy alergii oczu, aby nie zakłóciły Ci przyjemnego wypoczynku. Oto one:

  • Oprócz leków doustnych na alergię zabierz ze sobą krople do oczu na alergię Zabak®. Możesz go teraz kupić w każdej aptece bez recepty. Wystarczy w razie występowania objawów zakraplać go rano i wieczorem. Krople do oczu na alergię Zabak® łagodzą dolegliwości związane z alergicznym zapaleniem spojówek. Nie zawierają konswerwantów.
    Ciekawostka: Przeciwalergiczne krople do oczu bez recepty Zabak® możesz stosować aż do 3 miesięcy po otwarciu – przy doraźnych objawach alergicznego zapalenia spojówek może służyć przez większość sezonu.
  • Pamiętaj! Podstawa to zapobieganie i ograniczanie kontaktu alergenu z okiem. Dlatego nie zapomnij o preparacie sztucznych łez, wygodnych jałowych chusteczkach do higieny okolic oczu oraz okularach przeciwsłonecznych.
  • W podróż warto zabrać ze sobą Hyabak® – nawilżające krople do oczu bez konserwantów. Z ich pomocą nie tylko skutecznie wypłuczemy worek spojówkowy z alergenów, ale także nawilżymy podrażnione oczy.
    Ciekawostka: Hyabak® zawiera także ochronny filtr okulistyczny dodatkowo chroniący oko przed promieniowaniem UV. Nie zastępuje to oczywiście okularów przeciwsłonecznych, które także powinny być wyposażone w filtr chroniący przed promieniowaniem UV. Pamiętajmy, że dla alergika okulary to dodatkowa ochrona mechaniczna przed wnikaniem alergenów do oczu – przydatne szczególnie w wietrzny dzień.
  • W kosmetyczce trzymaj również specjalne chusteczki do higieny okolic oczu Blephaclean® (do kupienia w aptece). To wyrób medyczny, którym należy oczyszczać rzęsy, powieki i ich brzegi z osadzających się tam alergenów i innych zanieczyszczeń. Te jałowe, jednorazowe chusteczki nasączone są specjalnym płynem, w którym znajdują się micele oraz składniki o działaniu przeciwbakteryjnym, przeciwzapalnym i regenerującym, m.in. kwas hialuronowy i wyciąg z wąkrotki azjatyckiej. Płyn pozbawiony jest jednak konserwantów i substancji drażniących, dzięki czemu preparat jest bezpieczny dla oczu i łagodny dla wyjątkowo wrażliwej skóry powiek, nawet u dzieci. Chusteczki Blephaclean® przydadzą się również w podróży – gdy wpadnie coś do oka lub w przebiegu infekcji oka (to częsty problem, gdy towarzyszami podróży są maluchy). Można go stosować nawet u niemowląt, powyżej 3 miesiąca życia.
    Ciekawostka: preparat świetnie radzi sobie również z makijażem. Nie musisz dodatkowo zabierać ze sobą preparatu do demakijażu oczu.

Podsumowując: przygotuj się i nie pozwól, aby objawy alergii oczu przeszkodziły Ci w dobrym wypoczynku!