ARTYKUŁ | Wsparcie wzroku

Witaminy na oczy i wzrok - co jeść na dobrą kondycję oczu?

Oczy, podobnie jak reszta narządów człowieka, do prawidłowego funkcjonowania potrzebują zróżnicowanej diety, bogatej w witaminy, minerały i zdrowe tłuszcze. Jakich zatem składników należy dostarczać organizmowi, aby na długo cieszyć się dobrym wzrokiem?

Czytaj cały artykuł
ARTYKUŁ | Wsparcie wzroku

Jak zadbać o wzrok, gdy spędzamy dużo czasu przed komputerem?

Spędzamy przed monitorami i smartfonami coraz więcej czasu. Nasze oczy intensywnie pracują przez większą część doby. Dowiedz się jak zadbać o wzrok, gdy spędzasz dużo czasu przed monitorem!

ARTYKUŁ | Wsparcie wzroku

Jak poprawić ostrość wzroku? – porady dla kierowców

Dobry wzrok to najważniejszy atrybut kierowcy. To dzięki niemu odbieramy większość bodźców z otoczenia i możemy reagować na zagrożenia. W każdej minucie kierowca odbiera od 5 do 120 bodźców w zależności od natężenia ruchu ulicznego.

ARTYKUŁ | Wsparcie wzroku

Jak poprawić wzrok?

Jeżeli nasze oczy są przeciążone szybko dają o sobie znać pieczeniem czy łzawieniem. Wówczas najlepiej jest wykonać kilka prostych i niewymagających większego wysiłku ćwiczeń. Poznaj nasze propozycje!

ARTYKUŁ | Wsparcie wzroku

Luteina i zeaksantyna - naturalnie dobrana para

W strefie najostrzejszego widzenia, czyli w centralnym punkcie plamki żółtej tzw. dołeczku, znajduje się najwięcej zeaksantyny. Ilość luteiny zwiększa się natomiast na peryferyjnych częściach siatkówki.