ARTYKUŁ | Alergia oczu

Krople do oczu na alergie – czym się kierować przy ich wyborze?

Przeciwalergiczne krople do oczu przynoszą ulgę wtedy, gdy Twoje oczy łzawią, swędzą czy są zaczerwienione lub opuchnięte w wyniku kontaktu z alergenem.

Czytaj cały artykuł
ARTYKUŁ | Alergia oczu

Jak przygotować oko na spotkanie z alergenem - kilka prostych zasad

Całkowite uniknięcie kontaktu oka z alergenem nie jest możliwe. Zawsze jednak możemy zatroszczyć się o to, aby ograniczyć negatywne skutki reakcji alergicznej.

ARTYKUŁ | Alergia oczu

Alergik w podróży

Wiosną i latem chętniej ruszamy się z domu – to czas weekendowych wypadów z przyjaciółmi lub zasłużonych urlopów. Podpowiadamy, na co powinien zwrócić uwagę alergik planujący podróż.

ARTYKUŁ | Alergia oczu

Pierwsza pomoc przy objawach alergicznego zapalenia spojówek

Aktywności na świeżym powietrzu mogą stanowić wyzwanie dla alergika. Jak bowiem czuć się komfortowo gdy kichasz, a Twoje oczy swędzą, łzawią i są zaczerwienione? Nie pozwól, aby objawy alergii oczu zniszczyły Twoje plany – sprawdź co należy robić i spędzaj czas jak lubisz.

ARTYKUŁ | Alergia oczu

Alergiczne zapalenie spojówek

Swędzenie, łzawienie i zaczerwienienie oczu – rozpoznajesz te objawy? To może być alergiczne zapalenie spojówek, które często towarzyszy alergikom wpływając znacząco na każdą życiową aktywność.

ARTYKUŁ | Alergia oczu, Nawilżenie oczu

Rzut oka na trehalozę - cukier o „cudownych” właściwościach.

Obok nadmiernego łzawienia oczu drugim, często spotykanym problemem, z którym boryka się wielu z nas, jest jego przeciwieństwo - czyli nadmierna suchość narządu wzroku. Tu na szczęście w sukurs przychodzi nam trehaloza.

BLEPHACLEAN®, wyrób medyczny, sterylne chusteczki nasączone płynem, przeznaczone do codziennej higieny powiek; wyrób może powodować pieczenie, uczucie swędzenia, zaczerwienienie lub obrzęk powiek, zaczerwienienie oczu, reakcje alergiczne; podmiot prowadzący reklamę: Théa Polska Sp. z o.o. ul. Cicha 7, 00-353 Warszawa; producent: Laboratoires ThéaHYABAK®, wyrób medyczny, krople do oczu przeznaczone do nawilżania oczu i soczewek kontaktowych; rzadko możliwe łagodne podrażnienia i zaczerwienienie oczu, pieczenie, kłucie, uczucie obcego ciała w oku i niewyraźne widzenie przez krótki czas; podmiot prowadzący reklamę: Théa Polska Sp. z o.o., ul. Cicha 7, 00-353 Warszawa; producent: Laboratoires ThéaZASPRAY®, wyrób medyczny, spray na powieki łagodzący i nawilżający suche oczy, szczególnie w przypadku alergii, łagodzi swędzenie, suchość, podrażnienie i zaczerwienienie oczu; podmiot prowadzący reklamę: Théa Polska Sp. z o.o., ul. Cicha 7, 00-353 Warszawa; producent: NTC S.r.l.THEALOZ® DUO, wyrób medyczny, krople do ochrony, regulacji stopnia uwodnienia i nawilżenia oczu w terapii zespołu suchego oka o przebiegu umiarkowanym do ciężkiego; rzadko możliwe łagodne podrażnienia i zaczerwienienie oczu, mogą wystąpić niepokojące objawy, takie jak pieczenie, kłucie, uczucie obcego ciała w oku i niewyraźne widzenie przez krótki czas; podmiot prowadzący reklamę: Théa Polska Sp. z o.o., ul. Cicha 7, 00-353 Warszawa; producent: Laboratoires ThéaOstrzeżenie dotyczy wyrobów medycznych: BLEPHACLEAN®, HYABAK®, ZASPRAY®, THEALOZ® DUO.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

ZABAK®, 0,25 mg/ml, krople do oczu, roztwór. 1 ml zawiera 0,345 mg wodorofumaranu ketotifenu, co odpowiada 0,25 mg ketotifenu. Roztwór klarowny, bezbarwny do lekko brązowo-żółtego. Wskazania do stosowania: Objawowe leczenie sezonowego alergicznego zapalenia spojówek.  Podmiot odpowiedzialny: LABORATOIRES THEA 12, rue Louis Blériot 63017 CLERMONTFERRAND CEDEX 2 FRANCJA. Przedstawiciel podmiotu odpowiedzialnego: Thea Polska Sp. z o.o., ul. Cicha 7, 00-353 Warszawa.Ostrzeżenie dotyczy produktu leczniczego ZABAK®.

To jest lek. Dla bezpieczeństwa stosuj go zgodnie z ulotką dołączoną do opakowania.
Nie przekraczaj maksymalnej dawki leku. W przypadku wątpliwości skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą.