Wyzwania - zadbaj o wzrok

Wyzwania

Zadbaj o wzrok w mgnieniu oka
z naszymi wyzwaniami!

Dieta dobra dla oczu - sprawdź co jeść na dobry wzrok
NIE JEDZ OCZAMI

Nie jedz oczami!
Podejmij wyzwanie i wypróbuj naszą zdrową dla oczu dietę.

Dowiedz się, jakie produkty pomogą Ci cieszyć się sokolim wzrokiem przez cały rok.

1/8

Marchew

Poniedziałek: sok marchwiowy! Zawiera duże ilości witaminy A, która jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania fotoreceptorów siatkówki.

2/8

Pomidory

Wtorek: sałatka z pomidorów! Zawierają witaminę C, która jest bardzo ważnym składnikiem procesu syntezy włókien kolagenowych.

3/8

Szpinak

Środa: Środa: tarta ze szpinakiem. Dostarczy Twojemu organizmowi cenną luteinę. Luteina pełni funkcję naturalnego filtra ochronnego przed promieniowaniem UVA i UVB.

4/8

Fasola

Czwartek: zupa fasolowa. Zawiera witaminy B1, B2 i B3, które korzystnie wpływają na stan siatkówki i soczewki oka.

5/8

Łosoś

Piątek: sałatka z łososiem. Uzupełni niedobór witaminy B12, niezbędnej do prawidłowej syntezy białek.

6/8

Oliwa z oliwek

Sobota: dodawaj do dań oliwę z oliwek. Jest głównym źródłem witaminy E, która zapobiega uszkodzeniom komórek fotoreceptorów.

7/8

Orzechy

Niedziela: garść orzechów. Orzechy stanowią zdrową przekąskę, a jednocześnie dostarczają do organizmu cynk, który chroni przed pogarszaniem się wzroku.

8/8

Nutrof Total

Jeśli Twoja dieta jest monotonna i nie zawiera wszystkich niezbędnych składników w odpowiednich ilościach rozważ suplementację, która może rozwiązać ten problem i być bardzo dobrym uzupełnieniem twojego jadłospisu o istotne składniki mineralne. Warto przyjmować preparaty zawierające niezbędne witaminy i minerały, w tym: luteinę, zeaksantynę, cynk i kwasy Omega-3, które wspierają codzienną regenerację Twoich oczu.

Super!

 

Właśnie dowiedziałeś się, jak za pomocą diety sprawić, żeby Twoje oczy były zdrowe i zawsze gotowe do pracy. Od teraz będziesz bardziej wyraźnie patrzył na świat!

dalej Wróć do wyzwań