Co sprawia, że krople do oczu THEALOZ DUO® są tak skuteczne?
Najczęstsze zaburzenia i schorzenia narządu wzroku, z jakimi borykamy się współcześnie, są efektem niedostatecznego poziomu nawilżenia oczu. Nadmierna suchość oczu wynika z dysfunkcji filmu łzowego odpowiedzialnego za nawilżanie i ochronę powierzchni gałki ocznej, który, aby dobrze wypełniać swoją rolę, musi mieć odpowiedni skład i być odporny na szybkie odparowywanie. Na ten moment powszechnie zalecaną bronią w walce z przesuszeniem oczu jest stosowanie kropli o nawilżającym działaniu1. Na szczęście w naturze występuje substancja o szczególnych właściwościach, która okazała się zbawieniem w walce z przesuszeniem oczu i groźnym dla narządu wzroku stresem oksydacyjnym. Jest nią trehaloza – dwucukier występujący w świecie roślin, który zdolny jest nie tylko zatrzymywać wodę, ale i ochronić żywe komórki i tkanki przed utratą wody i niesprzyjającymi warunkami otoczenia, np. zbyt niską temperaturą. W naszym organizmie trehaloza nie występuje, ale można ją dostarczyć tam, gdzie jej moc jest pilnie potrzebna. To właśnie obecność trehalozy w składzie nawilżających kropli THEALOZ DUO® czyni je tak skutecznymi. Dodatkowo, co bardzo ważne dla ochrony oka, krople THEALOZ DUO® nie zawierają konserwantów.
Jak działają krople z trehalozą THEALOZ DUO®?
Właściwości trehalozy powodują, że wykazuje ona dużą zdolność bioprotekcji, nie tylko powierzchni oka, ale także głębszych struktur tj. białka czy fosfolipidy będące budulcem błon komórkowych. Badania potwierdziły, że obecność tego dwucukru w składzie nawilżających kropli do oczu podnosi skuteczność ich działania, chroniąc komórki przed wysuszeniem2, wspierając regenerację uszkodzonych struktur oraz działając antyoksydacyjnie. Udowodniono ponadto, że trehaloza ogranicza inicjację procesu zapalnego zwiększając stabilność filmu łzowego3. Nawilżające, ochronne i regeneracyjne działanie tego wyjątkowego dwucukru pozwalaj stosującym krople do oczu THEALOZ DUO® odczuć szybką ulgę w walce z objawami podrażnienia i wysuszenia oczu oraz przywraca komfort codziennego funkcjonowania.
1. Ambroziak A. M.: Zaburzenia powierzchni oka. Okulistyka Kwartalnik Medyczny 2013, 2 (22), 13-14. Dostępny: http://www.okulistyka.com.pl/_okulistyka/edu/22.pdf. [dostęp: 20.05.2020].
2. Matsuo T.: Trehalose protects corneal epithelial cells from death by drying. British Journal of Ophthalmology, 2001, 85, 610-612. Dostępny: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1723954/. [dostęp: 19.05.2020].
3. Li J., Roubeix C., Wang Y., Shi S., Liu G., Baudouin Ch., Chen W.: Therapeutic efficacy of trehalose eye drops for treatment of murine dry eye induced by an intelligently controlled environmental system. Molecular Vision, 2012, 18(3), 317–329. Dostępny: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3283206/. [dostęp: 20.05.2020].