Nawilżające krople do oczu HyabakHyabak - nawilżenie oczu

HYABAK®

Unikalna
hypotoniczna formuła

Lepsze nawilżenie powierzchni oka

Hypotoniczny HYABAK® to większa
skuteczność i szybkość działania
— nie tylko nawilża, ale także stabilizuje
film łzowy, dzięki czemu daje
dłuższy efekt komfortu.

 

Naturalny dla oka hialuronian sodu w hypotonicznej formule, jaki jest w kroplach do oczu HYABAK® to szybsza ulga i większy komfort dla zmęczonych, piekących i podrażnionych oczu.

Dlaczego w kroplach do oczu HYABAK® zastosowano hypotoniczną formułę?

Odpowiedź jest prosta, aby lepiej nawilżyć i uwodnić tkanki powierzchni oka, a dzięki temu szybciej i skuteczniej pozbyć się dokuczliwych objawów, których najczęstszą przyczyną jest zespół suchego oka.

W zespole suchego oka skład naszych łez ulega zmianie, tzn. zwiększa się w nich stężenie różnych substancji (m.in. jonów). Film łzowy staje się hypertoniczny. Ma to bardzo duży wpływ na komórki na powierzchni oka. Upraszczając można powiedzieć, że w procesie wyrównania stężeń, między roztworem w komórkach na powierzchni oka a roztworem na zewnątrz, czyli w hypertonicznym filmie łzowym, komórka oddaje wodę. W konsekwencji dochodzi do jej odwodnienia i uszkodzenia. Zastosowanie hypotonicznych sztucznych łez pomaga przywrócić zaburzoną równowagę oraz utrzymać prawidłowe uwodnienie tkanek na powierzchni oka.

Dlaczego krople do oczu HYABAK® doskonale nawilżają oczy?

Krople HYABAK® zawierają w swoim składzie hialuronian. Na powierzchni oka, w normalnych warunkach, znajduje się tylko warstwa łez i to ich składniki są najbardziej naturalne dla oka. We łzach znajduje się woda zawierająca elektrolity, enzymy, substancje odżywcze i tlen. W skład łez wchodzą również lipidy (tłuszcze) a także — bardzo ważne dla nawilżenia i odżywienia oka — substancje śluzowe. Jedną z nich jest właśnie hialuronian, który znakomicie nawilża i ma szereg właściwości regenerujących i ochronnych, przez co zapewnia równowagę i komfort naszym oczom, chroni tkanki przed uszkodzeniem i procesami degeneracyjnymi.

Nawilżające i ochronne krople do oczu HYABAK® w hypotonicznej formule i naturalnym dla oka hialuronianem:

  • szybko i na długo przynoszą ulgę i komfort podrażnionym oczom
  • działają ochronnie na powierzchniowe tkanki oka
  • nie zawierają konserwantów
  • mogą być używane 3 miesiące od momentu otwarcia butelki