Nawilżające krople do oczu HyabakHyabak - nawilżenie oczu

HYABAK®

Innowacyjny system ABAK

Sterylność kropli
przez cały okres użytkowania

System ABAK
— sterylność kropli bez konserwantów
W kroplach okulistycznych stosuje się
substancje konserwujące, aby przedłużyć
możliwość ich stosowania, a jednocześnie
zapobiegać zainfekowaniu chorobotwórczymi
bakteriami, grzybami czy wirusami.

 

 

Wiadomo jednak, że konserwanty same w sobie nie służą naszym oczom. Szczególnie źle wpływają na nasze łzy: rozpuszczają zewnętrzną tłuszczową warstwę łez, przyspieszając ich odparowywanie, uszkadzają zewnętrzne tkanki oka, działają drażniąco i uczulająco.

Firma Thea, dążąc do wyeliminowania szkodliwych dla oka konserwantów z kropli okulistycznych, stworzyła specjalny unikalny system dozujący krople — ABAK.

Całkowite wyeliminowanie konserwantów

ABAK to unikalny, opatentowany na świecie system dozujący krople. Jego nowoczesna konstrukcja (kilkaset mikrofiltrów o porach porównywalnych z wielkością bakterii) uniemożliwia przedostawanie się bakterii i innych drobnoustrojów chorobotwórczych do wnętrza butelki i tym samym zapobiega nadkażeniu kropli.

Dokładne dawkowanie

System ABAK zabezpiecza także przed wylewaniem się nadmiernej ilości kropli z butelki, dzięki czemu eliminujemy marnotrawienie preparatu. Każda aplikacja (naciśnięcie butelki) to dokładnie jedna kropla – czyli tyle, ile mieści się w naszym worku spojówkowym.

Jeśli nawet zakroplimy do oka większą ilość preparatu, jego nadmiar przeleje się przez brzeg powieki i nie utrzyma na oku. System ABAK uwalnia dokładnie wykalibrowane pojedyncze krople, zapewniając dokładnie taką samą ilość preparatu za każdym razem w każdym oku. Dodatkowo konstrukcja systemu ABAK umożliwia zużycie produktu do samego końca bez trudności wydostania końcówki preparatu z butelki.

Jałowość przez 12 tygodni (3 miesiące) od pierwszego zakroplenia

Krople HYABAK® z dozownikiem zabezpieczonym systemem ABAK mają gwarancję sterylności preparatu przez 3 miesiące od pierwszego otwarcia butelki. System mikrofiltrów nie tylko chroni przed zakażeniem kropli we wnętrzu buteleczki. Po zakończeniu zakraplania (po zwolnieniu nacisku) część płynu, która przesączyła się przez dozownik, jest z powrotem wchłaniana do butelki i ponownie filtrowana przy kolejnym zakropleniu.

Łatwy, tradycyjny sposób zakraplania

Nawilżające krople do oczu HYABAK® z systemem ABAK zakrapla się w tradycyjny, łatwy sposób. Buteleczki są miękkie, nie wymagają aktywacji ani specjalnego sposobu trzymania.

System ABAK to wygodne rozwiązanie dla każdego, wypróbuj już dziś a Twoje oczy będą Ci wdzięczne!